День працівників пожежної безпеки

Кожні дві хвилини бійці пожежних підрозділів виїжджають за сигналом тривоги. Кожні дві хвилини вони вступають у двобій з вогнем, щоб відвоювати в нього найцінніше — людське життя. Хто не був хоч раз у житті в огні та димі, серед жахливого галасу та плачу, той не зрозуміє, наскільки це страшно. Саме тому професія пожежника входить до десятки найнебезпечніших професій світу. Під час тривоги пульс пожежника складає 120-150 ударів на хвилину, адже боротьба з вогнем передбачає постійний ризик для життя. Навіть чергування в пожежній частині — це надзвичайне напруження нервів, тому що кожної секунди вогнеборець очікує на сигнал тривоги...


То чи дивно, що перше професійне свято на початку року — 29 січня — це День працівників пожежної безпеки?

Цікаво, що історія цього свята сягає своїм корінням глибин нашої багатовікової історії. Першу згадку про протипожежні заходи, що мали місце на Русі, можна відшукати у збірнику законів, відомих під назвою «Русская Правда», що виданий ще в XI столітті за часів володарювання великого князя Ярослава Мудрого... Одна з перших професійних пожежних команд була створена за часів Петра І.

Звичайно, з того часу робота пожежників зазнала маси змін. Сьогодні на базі пожежної охорони за західним зразком створюються аварійно-рятувальні служби; влада піклується про забезпечення відповідного бюджету на придбання нової, більш надійної спецтехніки; здійснюється чимала кропітка робота з підготовки й виховання кваліфікованих кадрів, зміцнення матеріальної бази тощо.

Але основним надбанням є суспільне визнання великого подвигу тих, хто обрав для себе небезпечну професію, та встановлення свята на їх честь — Дня працівників пожежної охорони. Офіційне й загальнодержавне, це свято свідчить про вагомий внесок вогнеборців у збереження національного багатства й довкілля, захист життя та здоров'я громадян від нещадного вогню, мужність і самовідданість людей у захисних шоломах.

Приклади відваги, рішучості, самовідданості, виявлені вогнеборцями під час виконання службових обов'язків, наочно свідчать про те, що пожежна служба об'єднує у своїх лавах сильних духом, загартованих часом і випробуваннями людей. Вони не лише за професійним обов'язком, але й за покликом серця завжди готові прийти на допомогу, ризикуючи власним життям заради життя інших. Ніколи не зітреться в пам'яті народній і світової спільноти подвиг пожежних під час ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС...

Врятовані люди, численні листи зі словами вдячності від громадян, тисячі успішно ліквідованих пожеж, наслідків аварій та стихійного лиха, попередження різного роду надзвичай них ситуацій і створення безпечних умов для життєдіяльності населення — найяскравіше підтвердження безумовної важливості цієї професії. Тож не соромимося висловлювати щиру вдячність працівникам пожежної охорони за самовіддану працю, що завжди перебуває на межі ризику, за високий професіоналізм і майстерність при гасінні пожеж, за чесне служіння важливій і корисній для суспільства справи.
Кiлькiсть переглядiв: 152