ОСОБЛИВОСТІ ЗНО

Зовнішнє незалежне оцінювання (далі – ЗНО) пройде з 20 травня до 13 червня 2019 року.

Кожен зареєстрований учасник ЗНО має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів із переліку:

1. Українська мова і література

2. Історія України

3. Математика

4. Біологія

5. Географія

6. Фізика

7. Хімія

8. Англійська мова

9. Іспанська мова

10. Німецька мова

11. Французька мова

Результати ЗНО з трьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (далі – ДПА) за освітній рівень повної загальної середньої освіти для закладів загальної середньої освіти, які в 2019 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти 2019 року :

1) українська мова і література (результат виконання завдань з української мови, у тому числі, написання власного висловлення);

2) математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття) (за вибором учня);

3) один з навчальних предметів, зазначених у пунктах 2-11 Переліку (за вибором учня).

Учні закладів загальної середньої освіти, яким результат ЗНО з іноземної мови має зараховуватися як оцінка за ДПА:

-отримають оцінку за атестацію за результатами виконання завдань академічного рівня, якщо вони вивчали іноземну мову на рівні стандарту або академічному рівні;

-отримають оцінку за атестацію за результатами виконання завдань академічного та профільного рівнів, якщо вивчали цю іноземну мову на профільному рівні.

Для учнів (слухачів, студентів) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2019 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти результати ЗНО з української мови і літератури (українська мова), а також із математики або історії України (за вибором учня (слухача, студента)) зараховуються як результати ДПА за освітній рівень повної загальної середньої освіти.

Зміст і складність тестів з усіх предметів ЗНО відповідатиме Програмам зовнішнього незалежного оцінювання (наказ МОНУ від 03.02.2016 № 77).

Переклад завдань сертифікаційних робіт з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, із урахуванням реєстраційних даних учасників ЗНО, буде здійснюватися кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською мовами.

ДПА У ФОРМІ ЗНО

У 2019 році як оцінки за ДПА для випускників старшої школи закладів загальної середньої освіти буде зараховано результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів (наказМіністерства освіти і науки України від 22 серпня №931«Деякі питання проведення в 2019 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»):

1) українська мова і література (українська мова);

2) математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття) – за вибором випускника;

3) навчальний предмет за вибором випускника (математика, історія України, англійська, іспанська, німецька, французька, мови, біологія, географія, фізика, хімія).

Звертаємо увагу, що для проходження ДПА можна обрати й математику, й історію України.

У разі проходження ДПА у формі ЗНО з іноземної мови, випускники старшої школи закладів загальної середньої освіти, які вивчали цю іноземну мову:

  • на рівні стандарту або академічному рівні, отримують оцінку за державну підсумкову атестацію за результатами виконання завдань 1–32 і 49–59 (43 завдання);
  • на профільному рівні, отримують оцінку за державну підсумкову атестацію за результатами виконання усіх завдань тесту (59 завдань).

Також у 2019 році ДПА у формі ЗНО зукраїнської мови і літератури (українська мова), математики або історії України(період ХХ – початок ХХІ століття) проходитимуть учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2019 році здобудуть повну загальну середню освіту.

Як оцінки за ДПА буде зараховано результати виконання всіх завдань сертифікаційної роботи або частини з них (залежно від навчального предмета).

У 2008–2009 роках результати зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 1–12 балів було зараховано випускникам закладів загальної середньої освіти (далі – випускники) як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти.

Починаючи з 2015 року, результати зовнішнього незалежного оцінювання для випускників знову зараховують як оцінки за ДПА.

У 2015 році як оцінку за ДПА випускники могли зарахувати результат зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури (частина з української мови). У 2016 році – з двох навчальних предметів: української мови і літератури та математики або історії України (за вибором учасника).

У 2017, 2018 роках як оцінки за ДПА зараховували результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів: українська мова і література (частина з української мови); математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття); навчальний предмет за вибором випускника (математика, історія України, англійська, іспанська, німецька, російська, французька, мови, біологія, географія, фізика, хімія).

ГРАФІК ПІДГОТОВКИ ТА ПРОВЕДЕННЯ ЗНО-2019

ЗмістТермін
1Формування та відправлення до РЦОЯО комплектів реєстраційних документів учнів (слухачів, студентів), які складатимуть державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання05.02-18.03.2019
2Перереєстрація (унесення за вимогою учасників зовнішнього незалежного оцінювання змін до реєстраційних даних)05.02-25.03.2019
3Розміщення на інформаційних сторінках учасників зовнішнього незалежного оцінювання запрошень-перепусток для участі в зовнішньому незалежному оцінюваннідо 30.04.2019
4Подання реєстраційних документів для участі у додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання особами, які: брали участь в антитерористичній операції та не зареєструвалися для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні; належать до категорії осіб з неконтрольованих територій* та не зареєструвалися для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні; мають складати державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання, але через поважні причини не змогли зареєструватися в основний період реєстрації; за рішенням судів перебувають в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах03.05-20.05.2019
5Проведення ЗНО:
Математика
українська мова і література
іспанська мова
німецька мова
французька мова
англійська мова
фізика
історія України
біологія
географія
хімія
Дата проведення: 21.05.2019
23.05.2019
27.05.2019
27.05.2019
27.05.2019
28.05.2019
30.05.2019
04.06.2019
06.06.2019
11.06.2019
13.06.2019
6Розміщення на інформаційних сторінках учасників зовнішнього незалежного оцінювання результатів зовнішнього незалежного оцінювання:

математика, українська мова і література, фізика;

іноземні мови, біологія;

історія України, географія, хімія.





до 14.06.2019

до 20.06.2019

до 25.06.2019
7Проведення додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання (за окремим графіком)26.06 – 12.07.2019

ОСОБЛИВОСТІ ПРОБНОГО ЗНО-2019

Пробне ЗНО проходить з метою ознайомлення всіх бажаючих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця.

Особи, які зареєструються для участі в пробному тестуванні, матимуть можливість:

1. Ознайомитись із стандартизованими тестами, що відповідають вимогам Програм, характеристикам і структурі сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання2019 року;

2. Виконати пробний тест і попрактикуватися в заповненні бланків відповідей;

3. Дізнатися правильні відповіді до завдань пробного ЗНО, що будуть розміщені на сайті Українського центру оцінювання якості освіти у визначений час;

4. Отримати результат пробного тестування за допомогою спеціального сервісу (за бажанням);

5. Психологічно налаштуватися на проходження зовнішнього незалежного оцінювання;

6. Навчитись ефективно розподіляти час;

7. Оцінити свій рівень навчальних досягнень.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання є платною послугою для учасників, проводиться за кошти фізичних і юридичних осіб.

Реєстрація для проходження пробного ЗНО не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання.

Результати пробного ЗНО не буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію та не буде використано для участі в конкурсному відборі під час вступу до вищих навчальних закладів.

Положення про пробне зовнішнє незалежне оцінювання (наказ Міністерства освіти і науки України 11.12.2015 № 1277, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05 січня 2016 р. за № 9/28139)

Витяг з Положення про пробне зовнішнє незалежне оцінювання

(наказ Міністерства освіти і науки України 11.12.2015 № 1277, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05 січня 2016 р. за № 9/28139)

І. Загальні положення

1. Це Положення визначає механізм проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання (далі – пробне ЗНО).

2. Пробне ЗНО проводиться з метою ознайомлення всіх бажаючих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

4. Пробне ЗНО проводиться щороку та здійснюється за технологією зовнішнього незалежного оцінювання.

6. Пробні тести укладаються державною мовою. За бажанням особи завдання пробних тестів надаються однією із мов національних меншин.

8. Результати пробного ЗНО не використовуються для оцінювання рівня навчальних досягнень учнів навчальних закладів системи загальної середньої освіти та для конкурсного відбору на навчання до вищих навчальних закладів.

ІІ. Учасники пробного ЗНО

1. Участь у пробному ЗНО може взяти особа, яка виявила бажання пройти пробне ЗНО і зареєструвалася у визначені Українським центром строки (далі – учасник пробного ЗНО).

2. Учасник пробного ЗНО має право на:

1) доступ до інформації про строки та порядок проведення пробного ЗНО, форми завдань пробного ЗНО, час і місце його проведення;

2) виконання пробних тестів, розроблених згідно з програмами зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженими в установленому порядку;

3) ввічливе та неупереджене ставлення до себе з боку осіб, відповідальних за організацію та проведення пробного ЗНО;

4) безпечні умови під час проходження пробного ЗНО та отримання в разі потреби медичної допомоги в пункті проведення пробного ЗНО;

5) ознайомлення з відповідями до завдань пробних тестів із навчальних предметів, з яких його зареєстровано, для проходження пробного ЗНО.

3. Учасник пробного ЗНО зобов’язаний:

1) ознайомитися з інформацією про порядок проходження пробного ЗНО;

2) дотримуватися вимог цього Положення та регламенту роботи пункту проведення пробного ЗНО;

3) своєчасно прибути до пункту проведення пробного ЗНО з паспортом (свідоцтвом про народження) або іншим документом, що посвідчує особу;

4) ввічливо ставитися до учасників пробного ЗНО і працівників пункту проведення пробного ЗНО;

5) виконувати вказівки та вимоги працівників пункту проведення пробного ЗНО щодо процедури проходження пробного ЗНО.

4. Учаснику пробного ЗНО не дозволяється:

1) приносити до пункту проведення пробного ЗНО небезпечні предмети та речовини, що становлять загрозу життю та здоров’ю людини;

2) використовувати в пункті проведення пробного ЗНО та мати при собі протягом часу, відведеного для виконання завдань пробного ЗНО, засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, а також окремі елементи, які можуть бути складовими відповідних технічних засобів чи пристроїв, друковані або рукописні матеріали, інші засоби, предмети, прилади, що не передбачені регламентом роботи пункту проведення пробного ЗНО (крім дозволених виробів медичного призначення, про наявність яких учасник пробного ЗНО повинен повідомити працівників пункту проведення пробного ЗНО до початку виконання завдань);

3) заважати іншим учасникам пробного ЗНО виконувати завдання;

4) псувати майно закладу, у приміщенні якого розміщується пункт проведення пробного ЗНО, чи майно осіб, які перебувають у такому пункті.

5. У разі порушення вимог, визначених пунктом 4 цього розділу, учасник пробного ЗНО на вимогу осіб, відповідальних за організацію та проведення пробного ЗНО, повинен залишити пункт проведення пробного ЗНО.

ІІІ. Фінансуванння пробного ЗНО

1. Фінансування заходів з підготовки та проведення пробного ЗНО здійснюється за рахунок коштів фізичних і юридичних осіб в установленому законодавством порядку. Вартість участі в пробному ЗНО - 132 грн.

Кiлькiсть переглядiв: 445