Героїчні історії для дітей і про дітей. КНИГОміст. Програма весняних читань

Всеукраїнський тиждень дитячого читання — 2023 стартує в усіх дитячих бібліотеках країни 27 березня.

У цей день о 12.00 у Національній бібліотеці України для дітей відбудеться яскраве книжкове промо «Непереможна і єдина читацька Україна» за участю авторів, видавців, а також промоутерів дитячої книги та читання, серед яких книжкові блогери — дорослі та діти. Адже Всеукраїнський тиждень дитячого читання — це подія, яка має на меті підвищення у суспільстві статусу читання, книги, бібліотеки як ціннісних орієнтирів, інтелектуальних продуктів, що мають бути в полі зору кожного сучасного успішного свідомого українця.

Новітня доба історії нашої країни збагатила українську дитячу літературу новими книжками, новими героїчними історіями для дітей. Збагатилося й наше суспільство новими героями — прикладами для наслідування, серед яких багато дітей.

Тож маємо пропозицію для читачів і бібліотекарів дитячих бібліотек України під час цього читацького тижня з патріотичною складовою об’єднати «Героїчні історії для дітей і про дітей» та утворити потужний КНИГОміст, що з’єднає авторів книжок, бібліотекарів, читачів в інфопросторі завдяки спільному контенту, що ми створимо разом до Всеукраїнського тижня дитячого читання.

Пропозиції для дитячих бібліотек України (на вибір):

1. КНИГА року. Презентувати читацькому загалу книгу, написану вже після 24 лютого 2022 року автором, який певним чином дотичний до вашого регіону (проживає/народився/був в евакуації у вашому місті).Формат презентації на ваш розсуд: відео, розповідь+світлини, презентація тощо.

2. ПЕРСОНА року. Розповідь про героїчних дітей вашого міста, можливо, читачів бібліотеки, які багато роблять для нашої перемоги, своїм прикладом надихаючи інших. Це можуть бути й дорослі — волонтери, бібліотекарі ін. На ваш розсуд. Можна поєднати ці опції — творчий підхід вітається.Формат знайомства: інтерв’ю, відеонарис.

Пропозиції для віддалених читачів:

1. Мій герой. Розповісти прогероя свого міста, села, селища. Героєм може бути не лише воїн. Це людина, яка у цей трагічний для України час робила для перемоги більше за інших: допомагала, рятувала, годувала, волонтерила… Ми переконані, поруч із вами є такі люди, які своєю відданістю і власним прикладом надихали оточуючих. Розкажіть про них усім.Формат розповіді на ваш розсуд: інтерв’ю, відеонарис текст+світлини.

2. КНИГА, написана війною. Книгу нової доби, тобто написану вже після 24 лютого 2022 року, представити в оригінальному незвичайному форматі:у вигляді інтерв'ю з читачем (автором), театралізованого читання, анімації або ін.

· Роботи надсилати до 29 березня на електронну адресу socio-cultural@ukr.net. Прохання, щоб зберегти якість відео, завантажувати його на файлообмінник і додавати до тексту посилання. Публікація надісланих робіт стартує з 27 березня.

· Відеоролики будуть завантажені на ютюб-канал НБУ для дітей та розміщені на ФБ-сторінці, презентації в інших форматах — тільки на ФБ-сторінці бібліотеки. Оскільки головне завдання Тижня читання — промоція книг та людей — конкурс не передбачено.

· Читачам-авторам творчих робіт будуть нараховані бонуси (від 1 до 3 — за змістовність матеріалу, якість виконання, оригінальність формату представлення). Зароблені бали можна буде використати у книжковому аукціоні по завершенню Тижня читання.

Програма для читачів Національної бібліотеки України для дітей складається із двох рівнів:

1. Гаряча п'ятірка. Щодня в одному із відділів бібліотеки буде проходити автограф-сесія із автором книги. Під час зустрічі можна буде поспілкуватися із улюбленим письменником, поставити йому запитання, взяти участь у заході за книгою, а також придбати книгу з автографом. Календар автограф-сесій буде оприлюднено незабаром.

2. КнигоTIME. Читацькі перегони для читачів-ерудитів 7-12 років. Вхідний квиток на участь у читацьких перегонах — один лот на благодійність до бібліотечного аукціону. Щодня з 12.00 до 12.30 відбуватиметься одна гра. Умови гри та місце її проведення учасники дізнаються під час попередньої реєстрації на гру (І поверх, сектор обліку). Реєстрація завершується за 15 хвилин до початку гри.

За бажанням можна взяти участь у декількох КнигоTIME — за додатковий лот на благодійність або ж малюнок чи лист нашим воїнам-захисникам.

Графік ігор:

· 28 березня (вівторок) — Казковий КнигоTIME;

· 29 березня (середа) — УкрКЛАС (за творчістю класиків української літератури);

· 30 березня (четвер) — РИМований КнигоTIME (для шанувальників поезії);

· 31 березня (п'ятниця) — ІnClassic (за творами зарубіжних авторів);

· 2 квітня (неділя) — Живі письменники. СУПЕРгра за книгою-лауреатом Всеукраїнської літературної премії ім. Всеволода Нестайка.

2 квітня о 12.00 відбудеться Книжковий фестиваль «Історії доби непереможних», урочиста церемонія нагородження письменника-лауреата другої Всеукраїнської літературної премії ім. Всеволода Нестайка та офіційне закриття Всеукраїнського тижня дитячого читання.