Читання як життєва стратегія»: уряд схвалив план дій на 2023-2032 роки

Уряд схвалив Стратегію розвитку читання на 2023-2032 роки «Читання як життєва стратегія»та затвердив операційний план її реалізації на 2023—2025 роки(розпорядження КМУ від 03 березня 2023 р. № 190-р). Реалізація Стратегії має створити умови не тільки для формування звички й потреби у читанні всіх українців, а й є складовою гуманітарної безпеки України. Розроблення Стратегії зумовлене потребою кардинально змінити підходи до промоції читання. Читання має стати усвідомлено обраним дозвіллям, освітньою практикою та способом саморозвитку українців. Все це задля всебічного й гармонійного розвитку особистості, зокрема, критичного мислення. Реалізація Стратегії відбуватиметься у три етапи за двома напрямами:

• «Підтримка та розвиток книжкової екосистеми», в результаті реалізації якого читачі матимуть доступ до якісної різножанрової книги, насамперед українськомовної, у різних форматах відповідно до потреб;

• «Формування звички і потреби в читанні», в результаті реалізації якого люди і спільноти обиратимуть читання як свідому та регулярну практику для дозвілля, навчання та розвитку.

Кiлькiсть переглядiв: 11